ويرايش جديد کتاب مختصر حقوق جزای عمومی

چاپ سوم کتاب مختصر حقوق جزای عمومی در بهمن ماه ۱۴۰۰ با توجه به استقبال مخاطبین با ويرايش جديد و با اعمال جدیدترین آرا وحدت رویه جزایی و اصلاحات جزای نقدی مصوب ۱۳۹۹توسط بنياد حقوقی ميزان به چاپ رسيد.

توضیحات در خصوص ویراست جدید (دوم) کتاب/ از متن پیشگفتار دوم

تلاش سال گذشته قانون‌گذار، در تصویب «قانون کاهش مجازات حبس تعزیری» با انگیزۀ کاستن از سنگینی بار حقوق کیفری و متناسب‌سازی مجازات‌های تعزیری، مشکلات زیادی را پیش روی جامعۀ حقوقی و قضایی قرار داد. بی گمان، ابهام‌های قانون مزبور، تا کنون موجب بروز اشکال‌ها و ایرادهای گوناگونی در عمل شده است که جامعۀ حقوقی را به شکلی باور نکردنی درگیر ساخته است. تنها کافی است به اختلاف نظرهایی توجه کنیم که میان شعب دیوان عالی کشور و یا دادگاه‌های تجدیدنظر پیش آمده و هیأت عمومی دیوان مزبور را ناگزیر به مداخله برای حل اختلاف نموده است. چالش‌های یاد شده، موجب صدور چندین رأی وحدت رویه پیرامون قانون مزبور شده است و نویسندگان حقوق کیفری را به بازبینی مکرر و پی در پی متون حقوق کیفری وادار نموده است.

همین امر موجب تأخیر در چاپ این کتاب شد و در عین حال، بستر تجدیدنظر و اصلاح کامل آن را فراهم ساخت. در این راستا، بر آن بوده‌ایم که ضمن رفع ایرادها و اشکال‌های صوری، متن و محتوای کتاب به روز، روان‌تر و برآورنده نیاز خوانندگان در سطوح مختلف باشد. از نقد و طرح ایراد کسانی که آن را خوانده‌اند، استقبال کرده‌ایم و با دقت به رفع ایرادها پرداخته‌ایم. آرای وحدت رویه مرتبط با حقوق جزای عمومی را در جای خود مورد مطالعه و بررسی قرار داده‌ایم. همچنين متن در فرايند تعاملی چندين بار بازخوانی شده و نارسايي هايی آن به حداقل رسيده است. پاورقی هايی به متن اضافه شده اند كه ارزش یکسانی با متن دارند و قرار دادن آنها در پاورقی به معناى درجه دوم بودن آنها نيست، بلكه اين كار نيز با هدف سهولت يادگيرى انجام شده است و به خوانندگان توصيه مي شود به سان متن به آنها بنگرند و از خواندن آنها روگردان نباشند.

ويرايش جديد کتاب مختصر حقوق جزای عمومی/ زمستان ۱۴۰۰/ ویراست دوم

برخی از ويژگی های کتاب مختصر حقوق جزای عمومی ( با لحاظ ویرایش جدید)

۱. درسنامه جامع آزمونی همراه انطباق مواد قانونی (نص محور).

۲. تطبیق کامل با قوانین خاص جزایی (اعلام شده توسط اسکودا و مرکز وکلای قوه قضاییه) تا آخرین مصوبه ها تا پایان سال ۱۳۹۹ (در متن کتاب در موضوعات مختلف چه به عنوان نکته و چه مثال تمامی مواد قانون خاص که مرتبط با حقوق جزای عمومی هستند ذکر و بررسی شده اند).

۳. ارائه نکات مهم آزمونی و نکات جامع مواد قانون مجازات اسلامي ۱۳۹۲.

۴. استفاده از جدول های آموزشی و نمودارهای آموزشی برای دسته بندی در جهت سهولت یادگیری و ارائه ظابطه برای فهم راحت تر مطالب.

۵. استفاده از جداول و مباحث تطبيقی و مقايسه ای بصورت يکجا در مباحث مهم برای درک و حفظ راحت تر مطالب.

۶. تطبيق کامل با قانون کاهش مجازات حبس تعزیری ۱۳۹۹ (توضیح کامل مواد و تاثیرات آن بر مواد و قوانین دیگر) و مطابق با مصوبه هیات وزیران در خصوص «تعدیل جزاهای نقدی در قوانین و مقررات مختلف» مصوب ۱۳۹۹.

۷. ذکر نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه.

۸. تطبیق مطالب و تشریح کامل آرا وحدت رویه (تا آخرین آرای صادره از دیوان عالی کشور در سال ۱۴۰۰).

۹. مناسب جهت آمادگی برای تمامی آزمون های حقوقی (وکالت، کارشناسی ارشد و دکتری حقوق جزا و جرمشناسی).

۱۰. دسته بندی ویژه بخش اول کتاب: مکاتب و کلیات حقوق جزا ( مخصوص داوطلبین آزمون های تحصیلات تکمیلی).

۱۱. مطابق با آخرین سرفصل های مصوب وزارت علوم و تطبیق با تمامی بخش های جزای عمومی و مواد قانونی کتاب کليات قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲.

۱۲. مطابق با طراحی سوالات رایج آزمون های حقوقي و ديدگاه های مورد تاييد در آزمون ها.

در صورتی که تابحال این کتاب را نخوانده ايد و می خواهيد با سبک نگارش آن آشنا شويد، می توانید از نمونه صفحات اين کتاب ديدن کنيد؛ برای دسترسی به نسخه آنلاين می توانيد از لينک های زير استفاده کنيد/ بروز شده مطابق با آخرین نسخه منتشر شده از کتاب (ویراست دوم)

مقایسه و اطلاعات چاپ های کتاب مختصر حقوق جزای عمومی ٫ به قلم دکتر عباس منصورآبادی

 چاپ نخست/ تابستان ۱۳۹۹ ٫ تعداد صفحات : ۴۱۴

چاپ دوم/ زمستان ۱۳۹۹ ٫ تعداد صفحات : ۴۷۳ (ویراست نخست)

چاپ سوم/ زمستان ۱۴۰۰ ٫ تعداد صفحات : ۴۹۶ (ویراست دوم)

جهت خرید آنلاین روی لینک زیر کلیک کنید

صفحه خرید از انتشارات میزان

دیدگاه ها

رها نظري

20 ژانویه 2021 - 00:43

عاليه استاد تبريک ميگم واقعا کتاب سليس و جامع و بروزي است بسيار استفاده کرديم

پاسخ

صدیقه

13 ژانویه 2022 - 15:25

قیمت کتاب مختصرجزای عمومی که زمستان۹۹ ویرایش جدیدشد چقدرهست

پاسخ

admin

13 ژانویه 2022 - 17:42

درود بر شما قیمت روی جلد چاپ دوم 73 تومان است . تا چند روز آینده چاپ سوم و ویرایش جدید منتشر خواهد شد . (کتاب در چاپخانه می باشد). پیروز باشید.

پاسخ

اميد شمس الديني

12 فوریه 2022 - 15:04

كتاب عاليه واقعا هر صفحه پر از مطالب و نكات مهمه و اين جدول بندي و دسته بندي خيلي مطالعه رو راحت تر كرده ممنون واقعا

پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.